Ostatní pánská obuv

Ostatní pánská obuv

Existuje pánská obuv, kterou nelze jednoznačně zařadit do žádné z předcházejících kategorií. Mezi takovou obuv řadíme například domácí obuv. Sem patří bačkory, pantofle nebo populární crossky. Základním rozdílem mezi bačkorami a pantoflemi je v jejich tvaru. Pantofle jsou vlastně nazouváky na doma. Můžou být plné nebo vykrojené, z kůže, textilu nebo pryže. Plné vyteplené pantofle jsou ideální na chladné zimní dny, vykrojené naopak na léto, kdy jsou také hojně používané i ven.

Bačkory jsou téměř vždy uzavřené a pevněji obepínají nohu, takže jsou hodně podobné botům. Až na výjimky bývají vždy vyteplené. Patří sem například všem dobře známé „důchodky“ nebo bačkory vypadající jako zvířata, která mají v oblibě především děti. V dnešní době je trh doslova zahlcený nejrůznějšími žirafkami, tygříky, opičkami nebo beruškami a spoustou dalších. Bačkory tak navozují dojem plyšáka.

Na léto jsou na doma i na pláž dobrou volbou takzvané crossky. Pryžové nazouváky jsou velmi příjemné na nošení, jsou maximálně prodyšné a hodí se jak do interiéru, tak do interiéru. Často jsou používány také do vody a díky připínací kožešině se krásně nosí také v zimě.

Holinky jsou obuví, kterou lze použít jak pro sportovní, tak i pro pracovní účely. Obvykle jsou vyrobené z PVC a mohou dosahovat výšky asi do poloviny lýtek. Podrážka má výrazné drážky, aby se zabránilo klouzání. Holínky mohou být vybaveny filcovou vložkou, díky níž jsou nohy udrženy v teple, a nebo šusťákovým nástavcem s možností utažení kolem lýtka. Dnes podléhají módě především dámské holínky, ale i u pánských najdete pár zajímavých kousků, které designově vybočují z řady klasických černých holin.

Pánská zdravotní obuv dnes představuje nejen správně vymodelovaný tvar obuvi, nebo dokonce speciálně vymodelovanou obuv přesně podle potřeb vašeho chodidla, ale také nejrůznější designové varianty v různých barvách a s populárními motivy. Hlavním cílem zdravotní obuvi je vymodelovat ať už celou nebo jednotlivé části vaší nohy, nebo ji stabilizovat v potřebné poloze a zároveň ji udržet v pohodlí po celý den.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované pánské obuvi. Najdete zde rozdělení pánských bot do několika hlavních skupin podle ročního období, podle terénu nebo podle využití.  Na boty kladou mnozí z mužů daleko větší důraz a nároky, než ženy. Je to dáno především tím, že často tráví celý den v jednom páru bot, a tak není divu že musí splňovat určité podmínky a předpoklady.