Letní pánská obuv

Letní pánská obuv

Letní pánská obuv to jsou pohodlné prodyšné boty na jaro, léto a začátek podzimu. Jako letní obuv jsou označovány například žabky, botasky, mokasíny, polobotky, plážová obuv nebo sandále.

Velmi oblíbenou obuví pro horké letní dny nebo dovolené jsou v posledních letech především žabky. Tato lehká a pohodlná obuv má kořeny v Asii, odkud se přes Ameriku rozšířili do celého světa a získali si značnou oblibu. Žabky (neboli také ťapky či plážovky) jsou typické řemínky ve tvaru písmene Y, které drží botu na nártu a mezi palcem a ukazováčkem nohy. Díky tomu jsou nohy neustále na vzduchu a zabraňuje se tak nežádoucímu zápachu, který je typický pro uzavřenou obuv v horkých letních dnech.

Dalším typem vzdušné letní obuvi jsou sandály. Mohou být vyrobeny z kůže, látky či plastu a zaručují stejně jako žabky dostatečné větrání pro chodidlo. Kromě toho, že je to jeden z nejběžnějších typů letní obuvi, je velmi oblíbený také na pláže nebo dokonce jako obuv do vody či na místa, kde je vysoké riziko kožních onemocnění.

Pro chladnější dny v letním období jsou ideální botasky nebo v posledních letech značně oblíbené „konversky“ nebo také kecky. Staly se módní záležitostí, vyhledávanou především mladými muži, která Vaší ratolesti v botníku prostě nesmí chybět! Kecky jsou pohodlná, prodyšná a stylová obuv na léto a začátek podzimu.

Chystáte se do společnosti nebo na oslavu? K takové příležitosti se pro teplé letní večery hodí mokasíny. Kožené nebo koženkové mokasíny se hodí především jako společenská obuv na oslavy a svátečnější akce, mokasíny z textilu zase působí sportovně a pohodlně.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované pánské obuvi. Najdete zde rozdělení pánských bot do několika hlavních skupin podle ročního období, podle terénu nebo podle využití.  Na boty kladou mnozí z mužů daleko větší důraz a nároky, než ženy. Je to dáno především tím, že často tráví celý den v jednom páru bot, a tak není divu že musí splňovat určité podmínky a předpoklady.