Sportovní pánská obuv

Sportovní pánská obuv

Jste zapáleným sportovcem nebo jste si právě řekli dost lenošení a jde se sportovat? Ať už patří do první nebo do druhé skupiny, týká se tato sekce právě vás! Můžete být fotbalista, tenista, běžec nebo třeba lyžař, jistě víte, že každý druh sportu vyžaduje svoji specifickou obuv.

První co se vám při zmínce o sportovní obuvi vybaví je určitě fotbalová obuv – takzvané kopačky. Na výběru kopaček závisí potom pohodlí v průběhu hry a tak je jejich volba opravdu důležitá. Hrajete-li častěji na tvrdém povrchu jako jsou například betonová hřiště nebo umělé trávníky, jsou pro vás ideálním řešením boty s lisovanými kolíky. Pohybujete-li se však spíše po živém trávníku, vybírejte spíše z kopaček se šroubovacími kolíky. Povrch fotbalové obuvi je vyráběn ze syntetické nebo přírodní kůže a je jen na vás, které dáte přednost vy.

Pro sporty hrající se v sálech a halách se hodí víceméně každá sálová obuv, kromě sportů, které vyžadují specifické nároky na obutí hráče. Sálová obuv je typická sportovním tvarem a jedinou podmínkou pro ni jsou světlé podrážky, aby v zápalu hry nevznikali na podlaze sálu tmavé šmouhy.

Správná obuv bývá také často podmínkou pro vstup na tenisový kurt. Dobrá tenisová obuv má nejen speciální podrážku uzpůsobenou právě na tento sport, ale také zabraňuje nadměrnému pocení a následnému zápachu vašich nohou i bot. Kvůli bezpečnému pohybu se vyrábí tenisová obuv výhradně se šněrováním, nikoliv se suchým zipem.

Sportovní obuv dosahuje těsně pod kotníky, aby nebránila nebo neomezovala v pohybu. Měla by být také prodyšná a podrážka musí odpovídat požadavkům danému povrchu.

Za sportovní obuv se částečně může považovat také takzvané kanady. Jedná se o obuv poměrně hodně podobnou té turistické. Také pevně obepíná nohu, je vysoká nad kotníky a její obrovskou výhodou jsou špičky vyztužené kovem, takže chrání prsty na noze před dopadem těžkým předmětů. Využívány jsou hlavně pro pracovní účely a sporty jako jsou airsoft nebo paintball.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované pánské obuvi. Najdete zde rozdělení pánských bot do několika hlavních skupin podle ročního období, podle terénu nebo podle využití.  Na boty kladou mnozí z mužů daleko větší důraz a nároky, než ženy. Je to dáno především tím, že často tráví celý den v jednom páru bot, a tak není divu že musí splňovat určité podmínky a předpoklady.