Vycházková obuv

Vycházková obuv

Jako vycházková je označována obuv pro denní nošení, kdy se předpokládá pohyb po tvrdém podkladu, takže základním předpokladem pro takové boty je pohodlnost při celodenním nošení. Nemusí jednat jenom o asfalt, beton nebo dlažbu, ale také o běžný terén. Tím ovšem nejsou myšleny drsné podmínky při turistice nebo sportu.

Vycházkovou obuv využijeme vlastně téměř v průběhu celého roku, kromě zimního období. Mohou sem patřit například již zmiňované tenisky. Na všední nošení jsou pohodlné, poměrně prodyšné a navíc v posledních několika málo letech obrovským módním hitem. Za nejprestižnější tenisky (nebo také kecky) jsou považovány takzvané „konversky“. Celé boty kromě podrážky a špičky jsou z textilu. Zbytek je z tenké, převážně bílé pryže. Výrobci nabízejí svým zákazníkům dva základní typy tenisek a to nízké a kotníkové.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované pánské obuvi. Najdete zde rozdělení pánských bot do několika hlavních skupin podle ročního období, podle terénu nebo podle využití.  Na boty kladou mnozí z mužů daleko větší důraz a nároky, než ženy. Je to dáno především tím, že často tráví celý den v jednom páru bot, a tak není divu že musí splňovat určité podmínky a předpoklady.