Zimní pánská obuv

Zimní pánská obuv

Při výběru zimní obuvi je velmi důležité do jakého terénu mají být zimní boty určeny. Ideální zimní boty by měly udržet vaši nohu v teple, měly by být voděodolné a zároveň prodyšné. Do města jsou ideální například teplé kotníkové boty. Jsou vystlány kožešinkou nebo molitanovou podšívkou, aby udržely teplo. Povrch obuvi bývá většinou z technické nebo pravé kůže, podrážka z pryže a s výraznými drážkami.

Do terénu nebo pro zimní radovánky s vašimi dětmi či přáteli se hodí spíše sněhule. Výška sněhulí se liší. Mohou dosahovat těsně nad kotníky nebo klidně do poloviny lýtek. Jejich povrch tvoří především kombinace textilie s PVC tak, aby nepropouštěly vodu z roztátého sněhu. Jsou vystlané kožešinkou aby udržovaly nohu neustále v teple. Pryžové podrážky s hlubokými drážkami eliminují možnost uklouznutí a zajišťují tak bezpečný pohyb na každém vašem kroku.

Někdy jsou mezi pánskou zimní obuv také řazeny pohorky. Některé jsou vyteplené kožešinkou nebo molitanovou podšívkou. Díky vysoké podrážce se skvěle hodí do nepříjemných zimních břeček i do pochmurných podzimních plískanic, protože neumožňuje případné prosakování vody švy, které jsou zde umístěny poměrně vysoko nad zemí. Pohorky dosahují obvykle až těsně nad kotníky, takže zajišťují teplo a tím pádem také pohodlí pro vaši nohy a tím také pro vás.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované pánské obuvi. Najdete zde rozdělení pánských bot do několika hlavních skupin podle ročního období, podle terénu nebo podle využití.  Na boty kladou mnozí z mužů daleko větší důraz a nároky, než ženy. Je to dáno především tím, že často tráví celý den v jednom páru bot, a tak není divu že musí splňovat určité podmínky a předpoklady.